מי אני

כאן תמצאו את הסיפור האישי שלי,
השינוי התזונתי שאימצתי באהבה לחיי,
איך הגעתי לטבעונות בריאה ותזונה טבעית

אודות

שמי דפנה (דפי) אמון, מתגוררת בת"א עם בן-זוגי אריק וילדנו בר בן 3 שנים ו-8 חודשים. לפני 6 שנים עברנו לטבעונות. כאשר בר נולד עשיתי שינוי נוסף, לתזונה טבעית עשירה בפירות. השינוי הזה עשה לי מאוד טוב ברמה הבריאותית, מנטאלית ורגשית והבנתי שאני רוצה לגעת באנשים עם המסר של הבריאות הטבעית. עזבתי עבודה כעיתונאית בחדשות ערוץ 10 כדי לפנות זמן לתשוקה שלי. עקרתי מהשורש הרבה סימפטומים בריאותיים שהיו לי, מראה העור זוהר, רמת החיוניות עלתה, הקליטה החושית התחדדה והחשיבה יותר צלולה ויצירתית. אני מרגישה שליחות להפיץ את היתרונות הבריאותיים שאני, ועוד אלפי אנשים בעולם, חווים.

אני רוצה לספר לכם איך המעבר לתזונה טבעית, היה תנאי בסיסי לגוף שלי להירפא מכמה בעיות בריאותיות שסבלתי מהן ועל הדרך להגיע למשקל הגוף הטבעי שלי:
מרבית חיי סבלתי מעצירות כרונית. היו מקרים חמורים שלא הייתי מתפנה שבוע ויותר. היו לי כל הזמן כאבי-בטן, מיגרנות ודלקות-גרון חוזרות. הייתי בת 20 והסתובבתי עם תיק תרופות. האבסורד הוא שלא הרגשתי חריגה, זה נחשב "נורמלי" בחברה שלנו. היום ברור לי הקו המחבר בין כל הבעיות הללו. לרפואה המודרנית יש נטייה להתייחס לכל איבר כאילו הוא נפרד משאר הגוף, ואילו גישת הבריאות הטבעית מתייחסת לגוף האדם כדבר שלם. העובדה שלא הצלחתי להתפנות באופן סדיר ולשחרר פסולת ורעלים מן הגוף היא בסיס לחולי ומחלות. מעבר מדורג לתזונה טבעית הכולל הקשבה לאינסטינקטים הטבעיים ולימוד-עצמי איפשרו לגוף שלי לרפא את עצמו, בלי תרופות. כל הסימפטומים שהיו לי נעלמו כמעט לחלוטין. בכל יום שעובר אני מרגישה כאילו נולדתי מחדש. אני הרבה פחות פוחדת ממחלות ויודעת שיש לי את הכלים להתמודד איתן, הגעתי למשקל גוף בו אני מרגישה בנח, בלי לספור קלוריות ובלי איסורים והגבלות, העור שלי יותר חלק וקורן, אני הרבה פחות עייפה במהלך היום, עושה פעילות גופנית מתונה ואף נהנית מזה, ובגדול מרגישה הרבה יותר תשוקה לחיים.
אני מאמינה בכל ליבי בציטוט הבא:
~ "רופא העתיד לא ירשום תרופות, אלא יעניין את החולה בשמירה על הגוף, בתזונה, ובסיבות ובמניעה של מחלות… מעולם לא היו כל כך הרבה מוחות מוכשרים שעבדו על פתרונות למחלות כפי שיש היום, וכל הגילויים שלהם מצביעים על האמת הפשוטה – שאי אפשר לשפר את הטבע." (תומס אדיסון) ~

איך אני מיישמת ביומיום את סגנון האכילה הזה? אם היו אומרים לי לפני כמה שנים שאני אעבור לתזונת רו-פוד מבוססת על פירות, בחיים לא הייתי מאמינה, זה נשמע לי קיצוני ורחוק ממני. למרות זאת, נמשכתי להתנסות בזה. נחשפתי לקהילות גדולות של אנשים "רגילים" בכל העולם, כולל ישראל שאימצו את סגנון החיים הזה והם בריאים, יפים, חטובים, שמחים ואנרגטיים. בדף הקבוצה הישראלית בפייסבוק יש 8,000 חברים, וזו הקבוצה הכי פעילה ותומכת שיש. בדרך החיים הזו אני אוכלת בעיקר פירות עד הערב (הם חייבים להיות עונתיים ומאוד בשלים). זה גורם לי להרגיש קלילה, חיונית ומאוד מסופקת. פירות מכילים את כל אבות המזון בצורה מושלמת לגוף האדם והם גם עשירים בויטמינים, מינרלים ואנזימים שאי-אפשר לחיות בלעדיהם. בערב מתחילה אצלי חגיגה אמיתית של ירקות ויצירה: אני מכינה פסטה מקישואים חיים, קציצות מאגוזים ועגבניות מיובשות, סושי, נודלס בסגנון אסייתי, בוריטו מקסיקני והכול רו-פוד! יכול להיות שבגלל שאני מגיעה ממורשת משפחתית של בשלנים, ואוכל תמיד היה הלב של הבית, חשוב לי להראות שרו-פוד יכול להיות יפה, טעים ומגרה.

מטרה: בימים אלו אני מקדמת יוזמה שלי שנקראת "ארוחת פירות אחת ביום". הכוונה היא להמיר את אחת מארוחות היום לארוחת "רוא-פוד" מבוססת על פירות. (אגב, עגבנייה-מלפפון-פלפל-קישוא הם פירות מבחינה בוטנית). מצאתי שזוהי אחת הדרכים הכי יעילות, פרקטיות ופשוטות להתנסות ביתרונות הבריאותיים שיש לתזונת רוא-פוד להציע. הרעיון הזה מתאים, בהמון מובנים, לכל אדם בעולם, כולל לילדים. בסדנאות ובהרצאות שלי אני מנפצת הרבה מיתוסים שקשורים לפירות ונותנת טיפים איך ליישם את הרעיון של "ארוחת פירות אחת ביום". בנוסף, אני מעלה סרטונים ליוטיוב בהם אני מדגימה מתכוני רו-פוד, אני מפרסמת מגזין בריאות אלקטרוני שבועי ומלווה, באופן אישי, אנשים שרוצים לחוות את השינוי.